•   آیا سوالی دارید؟
    از ما بپرسیـــد...
  • 021-26420584
    021-26420994
    تلفن تماس
  • 9 الی 17
    ساعت کاری

با کریپتوکارنسی چه چیزهایی را می توان خرید؟


آسنا طارمی آسنا طارمی

با کریپتوکارنسی چه چیزهایی را می توان خرید؟

به طور کل موارد و شاخه های گسترده ای وجود دارد که می توان بیت کوین خود را در آن خرج کرد. این موارد به طور کل به دو شاخه ی آفلاین و آنلاین تقسیم می گردند. در زمینه ی آنلاین سرویس و موارد متعددی برای صرف بیت کوین فراهم می باشد.

لیست صنایع و شاخه های تجاری آنلاین که از بیت کوین استفاده می کنند:

Overstock:

اولین وبزرگ ترین خرده فروشی آنلاین که تمامی پرداختی های بیت کوین در آن انجام می گیرد. در این خرده فروشی از مبلمان خانگی تا لپ تاپ و تلویزیون را می توانید خریداری کنید.

Newegg:

تمامی پرداختی های بیت کوین در این خرده فروشی الکترونیکی صورت می پذیرد.

Shopify:

Shopify همانند eBay و Etsy به مشتریان خود این امکان را داده است تا فرروشگاه های آنلاین خود را در آن ایجاد کنند.

Etsy:

حدود 100 خرده فروشی و افراد طرف قرارداد با Etsy معاملات و پرداختی های بیت کوین را در مبادلات تجاری خود به رسمیت شناخته و از آن استفاده می کنند.

:Microsoft

 شرکت Microsoft این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا به حساب خود از طریق بیت کوین پول تزریق کنند.

البته این موضوع را نباید فراموش کرد که اکثر خرده فروشی های آنلاین در حال حاضر بیت کوین را استفاده نمی کنند؛ در این خرده فروشی ارزهای دیجیتال دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

لیست طبقه بندی شده بیت کوین:

در این لیست می توانید محل هایی که بیت کوین را برای مبادلات می پذیرند را شناسایی کنید. به عنوان مثال coinmap یکی از ساختارهایی است که به عنوان نقشه ی بیت کوین می شناسند و از آن برای شناسایی مکان هایی که بیت کوین رواج دارد، استفاده می کنند. Spendabit یکی ازموتورهای جست و جو کننده است که به شما این امکان را می دهد تا مکان و فروشگاه های پذیرنده ی بیت کوین را شناسایی کنید و از آن مکان ها خرید کنید.

خدمات:

به طور کل پذیرش بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال بسته به تصمیمات یک شرکت برای انجام خدمات پرداختی خود است. با این وجود بسیاری از شرکت های تجاری بیت کوین  را به طور کل ارزهای دیجیتال در دستور کار خود قرار داده اند و بسیاری دیگر نیز در تلاش برای گسترده سازی فرایندهای پرداختی خود با استفاده از بیت کوین هستند.

از این شرکت ها می توان به Dish Network، ExpressVPN، PureVPN، OKCupid، WordPress، Reddit، Namecheap، Bloomberg, Chicago Sun Times، SuicideGirls و Treehouse از جمله شرکت ها، شبکه ها و وب سایت هایی است که از بیت کوین به طور گسترده برای خدمات اجرایی و پرداختی خود استفاده می کنند.

بازی های ویدیویی:

همان طور که می دانید در گذشته برای خرید یک بازی کامپیوتری می بایست زمان زیادی را صرف کرده تا بتوانید بازی دلخواه خود را خریداری کنید. اما امروزه اکثر بازی های ویدیویی را می توانید به صورت آنلاین از پلت فرم های آنلاین خریداری کنید. این موضوع باعث شده است تا پلت فرم های ارایه دهنده ی بازی های ویدیویی از بیت کوین نیز برای انجام تبادلات خود استفاده کنند و این ارز دیجیتال را به رسمیت بشناسند.

پلت فرم هایی مانند Xbox، PlayStation Network، Humble Bundle، Big Fish Games، Green Man Gaming و Zynga از بیت کوین برای مبادلات خود استفاده می کنند.

در زمینه ی گردشگری بسیاری از سرویس های ارایه دهنده ی خدمات به مسافران، ابزارهای متعددی برای خدمت رسانی به مسافران را انتخاب کرده اند. ابزار و روش های پرداختی متفاوت و متعدد جزو آن دسته از روش هایی است که این آژانس های مسافرتی برای مسافران خود فراهم کرده اند. بسیاری از شرکت های مسافرتی از بیت کوین برای مبادلات مالی خود استفاده می کنند. از این شرکت ها می توان به Expedia، AirBaltic، Webjet، CheapAir، Bitcoin Travel، Travel For Coins و Virgin Galactic اشاره کرد. این شرکت ها به طور گسترده از کریپتوکارنسی برای پرداختی های خود و مسافران استفاده می کنند.

اهدای پول و یا کمک های نقدی به خیریه کمک بسیار زیادی می تواند به افراد نیازمند کند. از طرفی بسیاری از افراد مایلند تا نام آن ها برای اهدای کمک به نیازمندان ناشناس بماند. انجام کارهای عام المنفعه و کمک مالی به وسیله ی کریپتوکارنسی به منظور اطمینان در صحت کمک به افراد نیازمند و ناشناس بودن اسم فرد می تواند اقدام هوشمندانه ای باشد.

به همین دلیل موسسات و بنگاه های خیریه متعددی وجود دارند که بیت کوین را نیز قبول می کنند. Bitcoin for Charity List و Wikimedia Foundations از جمله مواردی است که بیت کوین را قبول می کنند.

متاسفانه خرده فروشی های بسیار کمی وجود دارند که از بیت کوین برای مبادلات تجاری خود استفاده می کنند. با این وجود می توان خرده فروشی و فروشگاه های را یافت که از بیت کوین برای مبادلات تجاری خود استفاده می کنند. از طریق Coinmap و Bitcoin Travel می توانید خرده فروشی ها و فروشگاه هایی که از بیت کوین استفاده می کنند را شناسایی کنید.

مکان هایی جهت خرید غذا و یا نوشیدنی وجود دارند که می توانید از بیت کوین برای خرید و فروش آن استفاده کنید. PizzaForCoins، Pembury Tavern در بریتانیا، Old Fitzory در استرالیا، The Pink Cow در ژاپن و Burger Bear در بریتانیا از جمله رستوران هایی است که به وسیله ی بیت کوین می توانید غذا و نوشیدنی از آن جا تهیه کنید.

تاکسی:

سرویس های تاکسی رانی متعددی وجود دارند که مانند سیستم های حمل و نقل هوایی از کریپتوکارنسی برای مبادلات مالی خود استفاده می کنند.

آیا اتریوم دارید؟ در این قسمت لیست مکان هایی را به شما معرفی می کنیم که می توانید از اتریوم برای تبادلات خود استفاده کنید.

Overstock، TapJet، CrypoPet، Senl.com، QHoster، FlokiNET و TorGuard از جمله مکان هایی است که می توانید از اتریوم استفاده کنید.

همین امروز وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید

حساب کاربری خود را به صورت رایگان ایجاد کنید و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید