•   آیا سوالی دارید؟
    از ما بپرسیـــد...
  • 021-26420584
    021-26420994
    تلفن تماس
  • 9 الی 17
    ساعت کاری

بلاک چین کدام صنعت ها را از بین خواهد برد


آسنا طارمی آسنا طارمی

بلاک چین کدام صنعت ها را از بین خواهد برد

در حالی که بسیاری از بنگاه های مالی گسترده در ایالات متحده ی آمریکا دیگر علاقه  ای به حضور در بازارکریپتوکارنسی ندارند، کمپانی ها و بازارهای بسیار زیادی را می توان مشاهده کرد که در عرصه ی بلاک چین و تکنولوژی مربوط به آن مشغول به فعالیت هستند.

پیش از این بازارهای تجاری بسیار زیادی به منظور بررسی تاثیرات بلاک چین مانند تغییر شکل اساسی مبادلات برون مرزی و امنیت این تراکنش ها تحقیقات انجام دادند. از طرفی بلاک چین تاثیرات اساسی بسیار مطلوبی بر امنیت و تسهیل مبادلات در بازارهای تجاری مختلف گذاشته است. به طور کل بلاک چین را می توان اهرم تسهیل کننده ی فعالیت های مربوط به ارزهای دیجیتال دانست. بلاک چین حتی می تواند فراتر از محدوده ی کریپتوکارنسی فعال کند و ارزهای دیجیتال را به عنوان یک عامل تاثیرگذار در زمینه ی تجارت الکترونیک به افراد معرفی کند.

موارد کاربرد بلاک چین

در ادامه چند سری از صنایع مختلف را به شما معرفی می کنیم  که با حضور بلاک چین در آن ها تغییرات اساسی در زیربنای آن ها به وجود خواهد آمد:

بانکداری و فرایند های مربوط به آن:

در حال حاضر بانک ها و بازارهای مالی علاقه ی بسیار زیادی به تکنولوژی بلاک چین نشان داده اند. بر اساس گفته های سایت blokt.com، حضور بلاک چین در سیستم بانکداری  و ترکنش های مالی این امکان را برای افراد فراهم می آورد تا به راحتی بتوانند در سرتاسر جهان به حساب خود دسترسی داشته باشند. این نکته را نباید فراموش کرد که بدون حضور بلاک چین این امکان فراهم نمی شد. به طور مشخص، افرادی که در کشورهای توسعه یافته نیز زندگی می کنند، به لطف تکنولوژی بلاک چین می توانند شخصا به حساب خود دسترسی داشته باشند. فعالیت بلاک چین با ارزهای دیجیتال باعث شده است تا معاملات بزرگ و سنگین بین المللی در کم ترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه هزینه ای خاص انجام شود.

بازار بیمه:

بیمه نیز به یکی از صنایعی تبدیل شده که به تکنولوژی بلاک چین متصل شده است. به لطف حضور بلاک چین، افراد حاضر در صنعت بیمه می توانند به راحتی داده های مربوط به یک قرارداد را مورد بررسی و بازبینی قرار دهند. این عامل باعث مطمئن تر شدن فرایند مربوطه می شود.

رای گیری:

یکی از موضوعاتی که در رای گیری همیشه اهمیت دارد موضوع اعتبار و صحیح بودن فرایند رای گیری است. حضور تکنولوژی بلاک چین در فرایند رای گیری باعث شده تا دقت، صحت و صداقت رای گیری بهتر از قبل شود. وجود تکنولوژی بلاک چین باعث می شود تا میزان دقت رای گیری افزایش پیدا کند.

بازارهای پیش بینی:

بسیاری از بازارهای بزرگ مانند Augur در حال حاضر از تکنولوژی بلاک چین برای پیش بینی بازارهای نامتمرکز استفاده می کنند. دیگر سیستم های مربوط به بازار پیش بینی مانند شرط بندی از مواردی است که تکنولوژی بلاک چین در آن حضور پررنگی دارد.

دولت ها:

هنگامی که کلمه ی دولت به گوشمان می خورد با مفاهیمی مانند فعالیت های اداری با مفاهیم از پیش مشخص شده با خطوط قرمز است که معمولا زمان زیادی نیز برای سپری کردن این فرایندها باید صرف کرد. از طرفی امکان اخلال یا سواستفاده از فعالیت و فرایندهای اداری دولت نیز وجود دارد. با حضور بلاک چین این احتمال به کم ترین حد خود می رسد و به راحتی می توان فعالیت های اداری و مبادلات مالی مطمئن و سریعی را تجربه کرد.

 Crowdfunding:

تامین مالی جمعی یا همان crowdfunding نسبت به چند سال گذشته به یکی از اقدامات هوشمندانه جهت افزایش میزان منابع مالی فرد یا افراد در شاخه ها یا پروژه های مختلف کاری و مالی تبدیل گشته است. در رابطه با تامین مالی جمعی باید به این موضوع اشاره کرد که اصولا دو گروه در این حیطه فعالیت می کنند. افرادی که قصد سرمایه گذاری در پروژه ای را دارند و در طرف دیگر افرادی وجود دارند که این حمایت ها را دریافت و برای اقدامات موردنظر مصرف می کنند؛ این یک معامله ی دو سر برد است. سایت های تامین مالی جمعی به عنوان  یک واسطه در این زمینه فعالیت می کنندو برای سرویس های خود هزینه ای نیز دریافت می کنند. حضور بلاک چین می تواند واسطه یا همان میانجی را از بین ببرد و طرفین مجبور به پرداخت اضافه ای نشوند. از طرفی اتصال مناسب و بهتر از قبل از دیگر ویژگی های حضور تکنولوژی بلاک چین در crowdfunding است.

خرده مبادلات:

افرادی که در بازار چه به صورت فیزیکی یا آنلاین مبادلات کوچک انجام می دهند اصولا به این نوع بازارها اعتماد زیادی دارند. به وسیله ی بلاک چین فرد فروشنده و دریافت کننده میتوانند حضورا و بدون میانجی به مبادلات خود بپردازند و از غیرواقعی شدن قیمت محصول خود جلوگیری کنند. قراردادهای هوشمند نیز به منظور تقویت میزان امنیت و صحت مبادلات تولید و توسعه یافته اند.

بازار املاک و ساختمان:

به طور کل بازار املاک و مستقلات جزو آن دسته از بازارهایی است که کلاه برداری و سواستفاده های متعددی از خریدار و فروشنده صورت می گیرد. دلیل این موضوع نیز عدم نظارت کافی و شفاف سازی است. همچنین امکان اشتباه در ضبط و نگه داری اسناد مربوط به ثبت، فروش و . . . نیز توسط مراجع مربوطه وجود دارد. حضور بلاک چین می تواند بر سرعت مبادلات صورت گرفته در بازار املاک و مستقلات بیفزاید و در عین حال مبادله ی صورت گرفته دقیق و بدون هیچ گونه مشکل خاصی صورت گیرد. بلاک چین با حضور خود در این عرصه میزان کاغذ بازی و اتلاف وقت را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

مترجم: آسنا طارمی

همین امروز وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید

حساب کاربری خود را به صورت رایگان ایجاد کنید و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید