•   آیا سوالی دارید؟
  از ما بپرسیـــد...
 • 021-26420584
  021-26420994
  تلفن تماس
 • 9 الی 17
  ساعت کاری

سرمایه گذاری دانشجویان


آسنا طارمی آسنا طارمی

سرمایه گذاری دانشجویان

راه کارهای پیش رو از جمله روش هایی است که توسط افراد حرفه ای در زمینه ی مالی پیشنهاد می شود. بهتر است قبل از سرمایه گذاری پول خود در بازار یا زمینه ی خاص به این راه کارها توجه کنید.

 1. تا می توانید یاد بگیرید:

به راحتی می توانید با مطالعه ی مقالات و کتب متعدد در زمینه ی سرمایه گذاری و اقتصاد، به دانایی کامل در این زمینه ها برسید. این موارد، منابع مناسبی برای یادگیری اطلاعات و نکات لازم جهت سرمایه گذاری است.

 1. از گرفتن قرض با بهره ی زیاد خودداری کنید:

 درصورت داشتن این قبیل قرض ها بهتر است ابتدا آن ها را تسویه کرده و سپس نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنید. داشتن این چنین قرض ها و اقدام به سرمایه گذاری می تواند به شما صدمه های جبران ناپذیری در زمینه ی اقتصادی بزند.

یک بنگاه سرمایه گذار واسط (brokerage) انتخاب کنید:

اگر قصد سرمایه گذاری دارید بهتر است در ابتدا یک بنگاه brokerage انتخاب کنید. دو گزینه ی آنلاین و سنتی در این زمینه پیش روی شما قرار دارد. Brokerage آنلاین یکی از روش هایی است که بسیار کاربردی است و تمامی اقدامات آن کامپیوتری و سریع است. با این وجود روش سنتی نیز ویژگی های خاص خود را دارد.

 1. سرمایه خود را پخش کنید:

قرار دادن سرمایه ی خود در یک شاخه یا کمپانی خاص می تواند فاجعه برای سرمایه ی شما به بار آورد. بهتر است سرمایه ی خود را در صنایع و شرکت های متفاوتی سرمایه گذاری کنید که به این روش Portfolio Diversification می گویند. حتی اگر صنعتی خاص به نظرتان کاملا مطمئن به نظر آمد هرگز تمامی سرمایه ی خود را در آن سرمایه گذاری نکنید. شما باید در هر صنعتی به دنبال ایده های سرمایه گذاری برای دانشجویان باشید.

6 دلیلی که شما را از سرمایه گذاری می ترساند:

شکی در آن نیست که سرمایه گذاری یکی از روش های رسیدن به ثروت کلان است. قرار دادن سرمایه خود در بانک و استفاده از سود آن روشی صحیح برای میلیونر شدن نیست.

متاسفانه دلایل متعددی وجود دارد که جوانان را از سرمایه گذاری منصرف می کند. امیدوارم بیان این دلایل شما را به سرمایه گذاری ترغیب کند.

 1. سرمایه گذاری کار افراد پولدار است:

آیا تا به حال به دلیل ثروتمند شدن این افراد فکر کرده اید؟ این افراد روزانه 5 تا 9 ساعت در روز کار نمی کنند. تنها فقط مقداری کمی پول لازم است تا سرمایه گذاری خود را شروع کنید. هرکسی می تواند به صورت آنلاین سرمایه گذاری کند.

 1. به میزان کافی پول برای سرمایه گذاری ندارم:

این نکته ی اساسی را فراموش نکنید که آگاهی از روش صحیح سرمایه گذاری شما را قادر می سازد تا با میزان کمی منبع مالی سرمایه گذاری را آغاز کنید. 

وقت ندارم!

از جنبه ای دیگر به ماجرا نگاه کنید. افراد حرفه ای همیشه سعی می کنند زمانی خاص را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند این موضوع از نظریه های برجسته در  حوزه سرمایه گذاری برای دانشجویان می باشد که باید به آن دقت کنید. به طور کل سرمایه گذاری زمان زیادی از شما نمی گیرد. همچنین سرویس های مجازی زیادی وجود دارد که به شما در صرفه جویی وقت و سرمایه گذاری کمک می کند.

 1. راه های متفاوتی برای سرمایه گذاری وجود دارد:

این موضوع می تواند به سود شما باشد. بهتر است یکی از راه هایی را انتخاب کنید که سود بیش تری را به شما بازگرداند. از طرفی ریسک پایین سرمایه گذاری یکی دیگر از مواردی است که باید آن را رعایت کنید.

می ترسم سرمایه خود را از دست دهم:

موضوعی طبیعی است. ابتدا بهتر است تمام سرمایه ی خود را در سرمایه گذاری قرار ندهید. قبل از سرمایه گذاری سعی کنید مقداری پول در بانک ذخیره کنید تا در روز مبادا کمک حال شما باشد.

نکته ی دوم؛ بدون ریسک از سود و موفقیت خبری نیست. برای رسیدن به سود در سرمایه گذاری باید ریسک کرد.

نکته ی سوم؛ سعی کنید با مقدار کم و در راهی نسبتا امن سرمایه گذاری کنید. در زمینه هایی که حتی کوچک ترین اطلاعات ندارید، بهتر است سرمایه گذاری نکنید.

 1. حقوق و سود کافی دارم:

در ابتدا به شما تبریک می گوییم؛ اما آیا به این موضوع فکر کرده اید که از این میزان حقوق و سپرده خود چه میزان سود دریافت می کنید. بحث تورم و افزایش قیمت را نیز اگر در نظر بگیرید متوجه می شوید که رفته رفته از ارزش پول شما کاسته می شود.

سعی کنید تمام پول خود را سرمایه گذاری نکنید. با مبلغی کم شروع کنید. با سرمایه گذاری زودهنگام در ابتدای سال می توانید سود و افزایش ثروت را سریع تر برای خود رقم بزنید.

منبع: youngfinances

همین امروز وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید

حساب کاربری خود را به صورت رایگان ایجاد کنید و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید