•   آیا سوالی دارید؟
  از ما بپرسیـــد...
 • 021-26420584
  021-26420994
  تلفن تماس
 • 9 الی 17
  ساعت کاری

سرمایه گذاری ارز ها


آسنا طارمی آسنا طارمی

سرمایه گذاری ارز ها

امروزه این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که ارزها و تجارت مرتبط به آن به یکی از به روز ترین بازارهای جهانی تبدیل شده است. از طرفی بسیاری از افراد تازه کار قصد ورود به بازار سرمایه گذاری در این حوزه  را دارند اما در ابتدا اطلاعات دقیقی در این زمینه ندارند. در این مقاله می توانید اطلاعات مربوط به روش ها و نکات مهم قبل از سرمایه گذاری را مطالعه کنید.

 

در سال های گذشته، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به یکی از جدیدترین بحث های داغ در دنیای سرمایه گذاری و اقتصاد جهانی تبدیل شده است. مطمینا داستان های بسیار زیادی درباره ی  یک شبه میلیاردر شدن افراد شنیده اید.  روش های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار متنوع و زیاد است.

 بازار ارزهای دیجیتال نیز مانند دیگر بازارهای جهانی تلاطم های خاص خود را دارد. آن دسته از افرادی در این بازار موفق هستند که می توانند انتخابی حساب شده و اصولی در این بازار را داشته باشند.موضوعی که اهمیت دارد این است که بهترین راه را بر اساس نیاز و سرمایه خود انتخاب کنید تا با بیش ترین سود و کم ترین ریسک ممکن سرمایه گذاری موفقی را داشته باشید.  چند سری نکات مهم و کلیدی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال عبارتند از:

همان طور که می دانید سرمایه گذاری بسیار گسترده و متنوع است؛ دلیل آن نیز زیاد و متفاوت بودن زمینه های قانونی جهت سرمایه گذاری است. البته این نکته را نباید فراموش کرد که با ورود ارزهای جدید در این بازار ممکن است تبادلات و استفاده از این قبیل ارزهای  مناسب و قانونی به حساب نیاید. بهتر است در این زمینه سرمایه ی خود را بر روی ارزهایی سرمایه گذاری کنید که قانونی بوده و از سودآور بودن آن آگاهی و اطمینان نسبی داشته باشید.

 بدون شک در این بازار مانند یا لیت کوین تلاطم را می توان حس کرد. اما افرادی در این قبیل بازارها موفق خواهند بود که بتوانند ارزیابی نسبی و حساب شده ای بر بازار ارزهای موردنظر خود داشته باشند. وجود قطعیت در این بازار یک خیال واهی است! با دقت و تصمیم گیری صحیح می توانید سود خوبی را از این بازار به جیب بزنید. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که دنیای ارزهای دیجیتال ریسکی بوده و افرادی در این بازار موفق خواهند بود که اهل ریسک هوشمندانه باشند.

مطمئنا هنگامی که صحبت از این بازار می شود، ناخودآگاه ذهن افراد به بیتکوین می رود. تا سال 2017 میلادی می توان بیتکوین را برترین و پرکاربرد ترین ارز دیجیتال به حساب آورد به طوری که بسیاری از افراد از آن به عنوان پادشاه دنیای ارزهای دیجیتال یاد می کردند. به یک باره با ورود نمونه های جدید میزان سهام و معامله بیتکوین بیش از 50 درصد کاهش پیدا کرد.

ورود نمونه های جدید ارزها در این بازار مانند اتریوم، آلت کوین، تتر، لیت کوین و . . . باعث شد تا مانند بیتکوین دیگر مانند گذشته در این بازار مبادله نشود.

متاسفانه بسیاری از افراد تازه کار به محض ورود به این بازار پول خود را بر روی ارزهایی انجام می دهند که حتی اطلاعات کافی ای نسبت به استفاده و کارایی آن ندارند. پس از گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی، سرمایه ی این افراد یا از ارزش آن کاسته شده و یا با زیان روبرو خواهد شد.

ابتدایی ترین کاری که هر فردی باید در این بازار انجام دهد این است اطلاعات ابتدایی درباره ی ارزها  را مطالعه کنند تا بتوانند از کارایی آن اطلاعات کافی داشته باشند. سپس می بایست درباره ی سکه و کارایی فیزیکی آن اطلاعاتی کسب کنید. ممکن است جمله ی قبل برای شما کمی غریبه باشد؛ اما ارزهای دیجیتال استفاده های فیزیکی خاص خود را نیز دارند. 

 1. از تصمیمات انفجاری خودداری کنید:

این موضوع کاملا طبیعی و رایج است به طوری که متاسفانه بسیاری از سرمایه گذاران تازه کار در دنیای سرمایه گذاری مرتکب این مشکل می شوند. . ممکن است تعدادی توکن در زمانی خاص بالا بروند و شما نیز اقدام به معامله در آن زمینه را داشته باشید؛ سعی کنید در ابتدا با اندک سرمایه، فعالیت خود را در این زمینه شروع کنید. دیدگاه و سطح توقع خود را در دنیای ارز دیجیتال به عدد و اندازه ای معقول برسانید. به عنوان مثال ممکن است دیدگاه و سطح سود فردی پنج درصد و در دیگری بیش تر باشد. بهتر است با اندازه گیری ها و برآوردهای مربوط به بازاری که در آن فعالیت می کنید این عدد را مشخص کنید و از کارهای انفجاری پرهیز کنید. سطح توقع و دیدگاه شما در زمینه ی سود ارزها به سن، میزان درآمد و استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی دارد.

 1. سعی کنید در سرمایه گذاری ثابت قدم باشید:

تنها فعالیت در یک شاخه ی مربوط به ارز دیجیتال صرفا ثبات سودرسانی اقدام درستی به حساب نمی آید. جدا از این که باید کارهای متعددی انجام دهید تا به سوددهی دلخواه خود برسید، باید این نکته را نیز به یاد داشته باشید که باید بررسی های بسیار زیادی انجام دهید تا راه و چاه را یاد بگیرید.

همین امروز وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید

حساب کاربری خود را به صورت رایگان ایجاد کنید و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید