•   آیا سوالی دارید؟
    از ما بپرسیـــد...
  • 021-26420584
    021-26420994
    تلفن تماس
  • 9 الی 17
    ساعت کاری

چرا باید سرمایه گذاری کنیم؟


آسنا طارمی آسنا طارمی

چرا باید سرمایه گذاری کنیم؟

در دنیای امروز، توانایی تصمیم گیری صحیح در عرصه های مختلف زندگی می تواند کمک بسیار زیادی به شما برای پیشی گرفتن از دیگران کند. استطاعت مالی و مدیریت منابع پولی از سری ویژگی ها و توانایی شخصی هر کسی است که منحصر به آن فرد است.

مدیریت منابع مالی در جامعه ای که استطاعت مالی حرف اول را می زند، بسیار مهم و کلیدی است. سرمایه گذاری یکی از روش هایی است که به افراد کمک بسیار زیادی می کند تا بتوانند منابع مالی خود را مدیریت کرده، از لحاظ مالی رشد کرده و بتواند نیازهای خود را کاملا برطرف کنند.

 در این برحه ی اقتصادی، سرمایه گذاری صحیح و اصولی می تواند مانند چراغی شما را به سوی هدف هایتان هدایت کرده و از بروز مشکل و شکست های اقتصادی جلوگیری کند. این موضوع را فراموش نکنید که رعایت این موارد با تصمیمات به موقع و صحیح شما می تواند موفقیت و سود رسانی را برای شما رقم بزند.

در این مقاله با هم قصد بررسی چند سری اطلاعات کلی درباره ی سرمایه گذاری را داریم. دلیل سرمایه گذاری یکی از سوالات متداولی است که بسیاری از افراد از اقتصاد دانان برتر جهانی می پرسند. در این مقاله می توانید این اطلاعات را به دست آورده و آن را مدیریت کنید.

سرمایه گذاری چیست؟

به طور کل اقتصاد دانان جهانی سرمایه گذاری را روشی مناسب برای تبدیل منابع مالی خود به وسیله یا عاملی خاص می دانند. هدف اصلی سرمایه گذاری نیز سودآوری و افزایش منابع مالی است. این نکته را فراموش نکنید که صرفا وارد شدن به دنیای سرمایه گذاری، سود آوری را برای شما به ارمغان نمی آورد؛ بلکه تصمیمات هوشمندانه ی شما باعث موفقیت آمیز شدن سرمایه گذاری شما می شود. به گفته ی وارن بافت (Warren Buffett) هدف اصلی سرمایه گذاری هوشمندانه تر کردن سودآوری و موفقیت مالی است نه سخت تر کردن آن.

چند نوع سرمایه گذاری وجود دارد؟

فقط دو راه برای کسب درآمد در دنیای مدرن وجود دارد : کار کردن برای خود یا شخص دیگری و یا داشتن سرمایه ای که برای شما کار کند . اگر شما پس انداز زندگی خود را به جای سرمایه گذاری در جیب عقب یا زیر تشک نگه می دارید،  این پول برای شما کار نمی کند و شما هرگز بیش از آن چیزی که پس انداز می کنید یا به صورت ارث به شما می رسد، نخواهیدداشت. با مرور زمان این سرمایه کم تر و از ارزش آن کاسته می شود. درمقابل، سرمایه گذاران با به دست آوردن سود از آنچه که کنار گذاشته اند و یا با خرید سهام هایی که ارزش را افزایش می دهند، پول تولید کرده و به منابع مالی خود اضافه می کنند.

مهم نیست که چطور این کار را انجام می دهید. فرقی ندارد این که آیا شما در سهام، اوراق قرضه، صندوق های متقابل، گزینه ها، معاملات آتی، فلزات گرانبها، املاک و مستغلات و . . . یک کسب و کار کوچک یا ترکیبی از دارایی ها سرمایه گذاری می کنید. قرار دادن منابع مالی خود در این زمینه ها به منظور افزایش میزان بهره وری و اصل منابع، سرمایه گذاری بسیار مناسب و هوشمندانه ای است. 

یک گفته ی بسیار معروفی درباره ی پول و سرمایه گذاری وجود دارد و می گوید: "پول همه چیز نیست، اما وجود آن دلیلی قانع کننده برای رسیدن به خوشبختی است."  بنابراین، چه هدف شما این باشد که بچه های خود را به کالج بفرستید چه اینکه در یک قایق بادبانی در مدیترانه بازنشسته شوید؛ سرمایه گذاری برای رسیدن به جایی که می خواهید زندگی کنید ضروری بوده و می بایست در شاخه ای سرمایه گذاری را حتما شروع کنید.

مهم نیست که چطور این کار را انجام می دهید، موضوعی که اهمیت دارد این است که حتما سعی کنید سرمایه گذاری را در زمینه ای انتخاب کنید که برای شما سودآور تر خواهد بود.

اهداف سرمایه گذاری را شناسایی کرده و سعی در مدیریت آن داشته باشید:

این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست که افراد متعددی با سنین مختلفی وارد دنیای سرمایه گذاری می شوند. هر یک از این افراد هدف های خاص خود را برای سرمایه گذاری دارند. بهتر است قبل از سرمایه گذاری هدف های خود را شناسایی کرده و سپس نسبت به نزیک تر شدن به آن اهداف برنامه ریزی کنید.

 سعی کنید در ابتدا سرمایه گذاری را در شاخه هایی شروع کنید که در آن اطلاعات کافی دارید. بسیاری از افراد به قصد دریافت سود بیش تر به سمت شاخه هایی از سرمایه گذاری می روند که درباره ی آن دانش و اطلاعات کافی ندارند. کمی بعد از سرمایه گذاری این افراد ضررهای مالی جبران ناپذیری را متحمل می شوند. به طوری که ممکن است کل سرمایه این افراد از بین برود.

دورنمای سرمایه گذاری خود را بسنجید:

عدم ریسک پذیری در فرایند سرمایه گذاری خود باعث می شود تا به سود کم تری دست پیدا کنید. در دنیای سرمایه گذاری شناسایی آینده ی شاخه ای که در سرمایه گذاری می کنید بسیار مهم و کلیدی است. سعی کنید قبل از شروع سرمایه گذاری خود در زمینه ای مانند ارز، آینده ی آن را تا حدودی در اقتصاد کشور خود و جهان بسنجید و پس از شناسایی موارد و موضوعات کلی درباره ی آن اقدام به سرمایه گذاری کنید. در بسیاری از موارد افراد بدون دانش قبلی درباره ی آینده ی سرمایه گذاری خود، تمامی سرمایه ی را در زمینه ی مربوطه متمرکز کرده و پس از مدتی متحمل ضرر می شوند. شناسایی درونمای سرمایه گذاری می تواند در آینده برای سودرسانی به منابع مالی شما بسیار موثر باشد.

هرگز برای سرمایه گذاری دیر نیست. بسیاری از افراد در سنین بسیار پایین اقدام به سرمایه گذاری کرده و پس از گذشت مدتی توانستند به سرمایه و سود بسیار هنگفتی دست پیدا کنند. بدون شک سرمایه گذاری در سنین پایین و یا در دوران جوانی می تواند به شما در آینده کمک بسیار زیادی کند.

از طرفی دریافت مشاوره از افراد حرفه ای در زمینه ی سرمایه گذاری می تواند بسیار به شما در تصمیم گیری نهایی کمک کند. سایت ها و منابع بسیار زیادی نیز وجود دارد که به شما کمک می کند تا سرمایه گذاری اصولی، امن و مناسبی را تجربه کنید. هرگز برای سرمایه گذاری دیر نیست؛ از همین فردا شروع کنید.

منبع: Investopedia.com

 

 

 

همین امروز وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید

حساب کاربری خود را به صورت رایگان ایجاد کنید و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید