•   آیا سوالی دارید؟
    از ما بپرسیـــد...
  • 021-26420584
    021-26420994
    تلفن تماس
  • 9 الی 17
    ساعت کاری

ارزدیجیتال


خانم آسنا طارمی خانم آسنا طارمی

 ارزدیجیتال

به طور کل ارز دیجیتال همان پول الکترونیکی است که ماهیت فیزیکی ندارد. هنگامی که درباره ی اقتصاد ارزهای دیجیتال صحبت می کنیم، به نوعی شبکه ی مشخص و رمزنگاری شده اشاره می کنیم که معاملات تجاری در آن صورت می گیرد. نکته ی مثبت این ساختار الکترونیکی عدم پرداخت هزینه ای اضافی جهت نظارت و پشتیبانی توسط دولت است. از طرفی همین موضوع باعث شده که این شبکه ی الکترونیکی به شبکه ای مستقل که طبق قوانین و پروتکل های اینترنتی مشخصی اداره شود.


از آن جایی که شبکه ی ارزهای دیجیتال شبکه ای رمزنگاری شده و حفاظت شده است، از هرگونه اقداماتی که در این شبکه رخ داده می شود، سندسازی کرده و آن ها را ذخیره می کند. همین موضوع باعث می شود که این شبکه های دیجیتال نه معکوس شوند و نه حتی توسط فردی ناشناس مورد پیگیری و نظارت قرار بگیرند.

همان طور که می دانید در شکل های سنتی مبادلات دو طرفه معمولا فرد سومی جهت نظارت و بررسی های لازم حضور دارد. اما هنگامی که صحبت از مبادلات الکترونیکی و به خصوص مبادلات مربوط به بیت کوین می شود، حضور نفر سوم به طور کل حذف می گردد.

هنگامی که نفر سوم از مبادلات حذف می شود دیگری نیازی به پرداخت هزینه ی دو طرف به دلیل بررسی و نظارت دیگر وجود ندارد. از طرفی در شاخه ی مبادلات الکترونیکی نیز نیازی به پرداخت هزینه برای استفاده از برنامه های کاربردی جهت انجام مبادلات تجاری خود نیست.

امروزه با وجود گوشی های هوشمند و اینترنت هر کسی از سرتاسر جهان قادر به انجام مبادلات و یا گرفتن کیف پول الکترونیکی خواهد بود. به عنوان مثال یک  فرد در کنیا نیز امروزه می تواند با کم ترین هزینه صاحب کیف پول الکترونیکی شده و وارد مبادلات ارزهای دیجیتال شود . این نکته را نباید فراموش کرد که دسترسی ارزهای دیجیتال درمقایسه با پول و ساختار مبادلاتی سنتی بسیار بیش تر است.

اصولا هنگامی که صحبت از ارزهای دیجیتال می شود، غیرمتمرکز بودن این ساختار یکی از ویژگی های آن است. دلیل این موضوع نیز کا و دسترسی همزمان افراد بر سیستم های مبادلاتی خود است.

به عنوان یک ارز دیجیتال دیگر نیازی به انجام فرایندهای تعویض مانند حالت فیزیکی پول نیست. همین موضوع تمایل و شناخت جهان نسبت به ساختار الکترونیکی مبادلاتی است. از ان جایی که این ساختار درحال پیشرفت است، در آینده ای نه چندان دور طرفداران و خواهان بسیار زیادی پیدا خواهد کرد.

همین امروز وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید

حساب کاربری خود را به صورت رایگان ایجاد کنید و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید