•   آیا سوالی دارید؟
  از ما بپرسیـــد...
 • 021-26420584
  021-26420994
  تلفن تماس
 • 9 الی 17
  ساعت کاری

10 ارز برتر در سال 2019


خانم آسنا طارمی خانم آسنا طارمی

10 ارز برتر در سال 2019

چگونه در سیستم ارز دیجیتال هوشمندانه سرمایه گذاری کنیم؟ در این متن لیست چند نمونه از بهترین ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری در سال 2019 را برای شما ارایه کرده ایم.

همانند سال 2018، در سال آینده نیز شاهد افت و خیز بسیار زیادی در زمینه ی ارزهای دیجیتال خواهیم بود. این یعنی همچنان فرصت برای پولدار شدن است. تنها موضوعی مهم، نحوه ی سرمایه گذاری است. نوسانات متعدد در بیت کوین باعث جلب توجه سهامداران به الت کوین ها به همراه پشتیبانی های اصولی است. کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب است؟ این ها دارای بهترین سیستم محافظتی و کمپانی های پشتیبان مناسب هستند.

 

سرمایه گذاری در بیت کوین و اتریوم؛ آیا عقلانی و سودمند است؟

شانس مجدد افزایش سود و قیمت بیت کوین نسبتا پایین است. از طرفی اجتماع ارزهای دیجیتال نیز بر این موضوع تاکید می کنند که موارد دیگر تاثیرگذارتری نیز وجود دارد. همچنین آلتکوین های جدید که دارای ساختار منحصر به فرد و مشخصه های جذابی هستند، توجه بسیاری از مخاطبان در این زمینه را به خود جلب کرده اند. از طرفی واکنش بازار نسبت به بیتکوین نیز به طوری است که دیگر کمتر کسی می تواند انتظار داشته باشد که بیت کوین بتواند رکورد قبلی خود یعنی 20,000 دلار را بشکند.

درمورد اتریوم چطور؟ همچنان قابل اعتماد و مستحکم است اما رقبای بسیاری با بلاک چین هایی قوی تر و پیچیده تر وجود دارند. بعضی از کمپانی ها از اتریوم به نئو(Neo) و یا پلت فرم های مشابه روی آورده اند.

 

 1. EOS: حریف شماره یک اتریوم

از میان رقبای اتریوم ها، EOS یکی از پیشرفته ترین پلت فرم ها در زمینه ی تکنولوژی می باشند. دلیل آن نیز مشخص است؛ اصلی ترین مشکل کاربران یعنی زبان را حل کرده است. از طرفی دیگر کابران EOS قادر به دسترسی داده ها و سرویس های مختلف دارند. ویژگی این سرویس ها عدم نیاز به دانش برنامه نویسی و آسان بودن آن است. به طور کل نسبت به دیگر پلت فرم ها، EOS از برتری بیش تری برخوردار است. نیازی به پرداخت حق gas نیست زیرا 21 gatekeeper مبادلات را پردازش می کنند. سکه استخراج نمی شود بلکه توسط کاربران منتخب مجمع تولید می شود.

EOS تمامی مشخصه های لازم برای مشهور و پرکاربرد شدن را به عنوان یک پلت فرم دارد پس شانس خود را از دست ندهید و با قیمت 1.86 دلار آن را خریداری کنید.

ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری 

 1. ریپل:

آهسته و پیوسته؛ ریپل توانست به عنوان دومین ارز  بزرگ در جهان به حساب آید. با این وجود ریپل ساختار کاری کاملا متفاوتی دارد. ریپل به طور کل برای اقدامات و مبادلات گسترده و موسسه ای طراحی شد. طراحی ریپل برای کاربران شخصی نبود. این ارز دیجیتال فرایندهای مبادلاتی مجازی را بسیار سریع و ارزان انجام می دهد. آزمایشگاه های ریپل پشتیبانی و حمایت های گسترده از سازمان های بزرگ مانند گوگل دریافت کرده و امروزه این ارز توسط بانک های آسیایی معرفی شده و در سرتاسر جهان دارای موسسات و سازمان های اعتباری خاص خود است. قیمت این ارز  0.29 دلار است.

 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری

 1. استلار لومنز؛ دلیل دسترسی بالای ریپل به طیف گسترده ای از افراد

برخلاف ریپل ها، استالر به طور کل برای پرداخت های بین المللی و مجازی شخصی طراحی شده است.از آن جایی که بسیاری از ساختارهای پردازشی بزرگ مانند PayPal حدود 5 درصد برای مبادلات دریافت می کنند، استالر تنها مبلغی حدود 0.01 دلار برای خود می گیرد. فرایند پردازشی آن حدود پنج ثانیه برای هر تراکنش است که کاملا مورد علاقه و قابل قبول کاربران است. مشکلات کوچکی مانند مصرف انرژی آن که به بیت کوین و یا دیگر بلاک چین ها آسیب می رساند، در دست بررسی و حل شدن است. مشخصه ی استلار لومنز انجام تراکنش به جای جمع آوری مدرک است.تیم استالر با چند سری تکنولوژی های برتر مانند IBM همکاری می کنند که همین موضوع حمایت گسترده از سرمایه گذاران حقوقی را به همراه دارد.

 

 1. ترون:

چرا TRX؟ ترون ها اخیرا BitTorrent  را دریافت کرده اند که باعث توسعه ی روش های غیرمتمرکز تورنتینگ در آینده خواهد شد. به عنوان مثال این قبیل نوآوری ها باعث کمک به مخاطب برای انتقال فایل های موردنظر خود را در اینترنت پخش کرده و آن را برای دانلود کردن دوباره جمع کند.

البته این نکته را نباید فراموش کرد که ترون ها به اندازه ی اتریوم ها رشد سریعی نداشته اند و درحال حاضر حدود 300,000 حساب کاربری دارند. در این لحظه TRX حدود 0.013 دلار ارزش دارند؛ به همین دلیل سرمایه گذاری خوبی برای افراد با سرمایه پایین است.

 

 1. لایت کوین:

یکی از شاخه های اصلی بیت کوین، لایت کوین است که با Market cap به ده ارز دیجیتال برتر در جهان تبدیل شده است. دارای بیش از 1.45 میلیارد دلار سرمایه و رتبه ی 9 درمیان سکه ها را به خود اختصاص داده است. لایت کوین زمان استخراج 2.5 دقیقه ای در مقایسه با بیت کوین که 10 دقیقه است را به خود اختصاص داده است. لایت کوین در Coinbase نیز یکی از چهار بخش بزرگ است.

    از آن جایی که 95 درصد استخراج کنندگان بیت کوین برای فعال سازی احتیاج به اطلاع رسانی به SegWit دارند. درصورتی که تنها 75 درصد استخراج کنندگان آن ها نیاز به انجام این کار دارند. این ارز دیجیتال سرمایه گذران فعال تری را به خود جذب می کند. در حال حاضر قیمت آن حدود 26.15 دلار است که در حال نوسان می باشد. از طرفی مجمع ارز دیجیتال به این ارز اعتماد دارند.

 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری

مقاله مرتبط: قوانین مهم در حفظ امنیت ارز های دیجیتال

 1. IOTA:

ارز IOTA به طور کل جزو یکی از ارزهای دیجیتال است که برای اقدامات اینترنتی طراحی شده است. این ارز دیجیتال دارای چهار ویزگی منحصر به فرد در مقایسه با دیگر ارز ها می باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

 • کاملا نامتمرکز هستند.
 • کاربران نیازی به پرداخت هزینه ای خاص را ندارند.
 • دارای رویه ی افزایشی است.
 • وابسته به مقیاس و اندازه گیری مشخص است.

 

   تکنولوژی موردنظر که باعث موفقیت IOTA شده است، Tangle می باشد. در حالی که بیت کوین از بلاک چین برای حفظ ledger استفاده می کند، Tanglel موردنظر برای IOTA یک گراف مستقیم و غیرقابل چرخش است. همین موضوع مشکل مقیاس پذیری و هزینه های تراکنش ها را حل خواهد کرد. هرقدر تعداد کاربران بیش تر باشد از میزان سرعت بیش تری نیز لذت خواهند برد. به طور کل IOTA دارای کاربرد بسیاری است.

 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری

 1. BAT:

به طور کل BAT به وسیله ی متخصصان تکنولوژی از سرتاسر جهان کشف و اختراع شد. این توکن برای تولید کنندگان محتوی، سردبیرها، مخاطبان آن ها و افراد مشغول در حوزه ی تبلیغات و مارکتینگ طراحی شده است. به عنوان مثال فرد با مشاهده ی تبلیغ موردنظر می تواند جایزه ی BAT دریافت کند. به طور کل BAT به منظور استفاده در Brave browser طراحی شده بود تا از حملات بدافزار ها جلوگیری کرده و از اطلاعات کاربران در زمان وب گردی محافظت کنند.به وسیله ی این بروسر کاربران از محتوی موردنظر بدون دخالت آگهی ها و سرقت اطلاعات آن ها، لذت خواهند برد.

در حال حاضر BAT دارای قیمیتی حدود 0.14 دلار دارد. انتظار می رود که قیمت ان امسال افزایش پیدا کند.

 

 1. Zcash:

حتی کسانی که از وب خاموش برای  مبادلات خود استفاده نمی کنند، ایده ی مربوط به Zcash را دوست دارند. این بلاک چین برای آن دسته از افراد طراحی شده است که خواهان خصوصی بودن تراکنش های خود هستند. همین موضوع باعث افزایش میزان ارزش سکه از نقطه سرمایه گذاری است و این ارزش زمانی افزایش پیدا می کند که وب خاموش در حال توسعه و افزایش باشد. اخیرا تیم Zcash توسعه های بسیار زیادی در بخش ساختاری آن معرفی کرده اند که میزان فضای حافظه تراکنش را تا میزان 97 درصد افزایش می دهد. این موارد عبارتند از:

 • Coinbase اخیرا Zcash را جزو یکی از سکه های دارای پتانسیل بالا معرفی کرده است.
 • تراکنش های کاربران با انتخاب آن ها انتشار پیدا می کند.
 • بنا به شباهت های متعدد با بیت کوین، Zcash به زودی به یکی از باارزش ترین ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد شد.

   در حال حاضر Zcash حدود 59.5 دلار است و دارای رتبه ی 19 ام در میان ارزهای دیجیتال است.

 

 1. مونرو:

یکی دیگر از شاخه های Zcash مونرو می باشد که همانند مورد بالا در وب خاموش مورد استفاده قرار می گیرد. هدف اصلی بلاک چین مربوط به آن حفظ و شخصی نگه داشتن تراکنش فرد است. همانند بیت کوین این ارز دیجیتال نیز دارای استاندارد های موردنیاز است. جدا از موارد یاد شده، مونرو دارای پشتیبانی و حمایت بسیار بالایی است زیرا هدف اصلی مونرو حفظ تراکنش ها و نامتمرکز بودن آن ها می باشد. این موارد ارزش بسیار بالایی در میان مبادله کنندگان و سرمایه گذاران دارد.

دلایل موفقیت مونرو عبارتند از:

 • دارای بهترین الگوریتم استخراج هستند به گونه ای است که هر فرد به راحتی می تواند استخراج مونرو را انجام دهد. بنابر عدم وجود موانع ورودی، مونرو افراد بیش تری را برای توسعه ی خود جذب می کند.
 • محدوده اندازه ی انطباقی بلاک. در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد اما بلاک های مونرو هر به دو دقیقه تولید می شوند و این بدان معنی است که کاربر با افزایش سایز بلاک می تواند میزان تراکنش و مبادلات خود را مدیریت کند.
 • محافظت I2P از نظارت بر اطلاعات کاربران. همین موضوع باعث می شود که هیچ کس متوجه نشود که شما از مونرو استفاده می کنید.

 

 1. اسکای کوین:

بلاک چین موجود در اسکای کوین به طور همزمان بیتکوین و اتریوم را جایگزین کند. اسکای کوین دارای زیربنای بسیار سازمان یافته ای است که مقاصد زیر را به کاربران خود ارایه می دهد:

 • اسکای کوین جایگزین بیت کوین می شود.
 • مقیاس پذیری و پلت فرم منحصر به فرد ان باعث جایگزینی اتریوم می شود.
 • اسکای ماینر ها یا همان استخراج کننده های اسکای کوین که از اینترنت نامتمرکز ناشی می شوند.

جدا از موارد یاد شده، Sky messenger شبیه برنامه هایی مانند تلگرام، اسکایپ، وی چت و واتس آپ است در حالی که BBS هدف بر جایگزین کردن توییتر، فیس بوک، و استیمیت را دارد.

قیمت اسکای کوین حدود 0.92 دلار است و در سال 2019 ممکن است به یکی از اقدامات هوشمندانه ی شما برای سرمایه گذاری قلمداد شود.

مترجم: آسنا طارمی

همین امروز وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید

حساب کاربری خود را به صورت رایگان ایجاد کنید و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید