•   آیا سوالی دارید؟
  از ما بپرسیـــد...
 • 021-26420584
  021-26420994
  تلفن تماس
 • 9 الی 17
  ساعت کاری

10 روش برای امنیت


خانم آسنا طارمی خانم آسنا طارمی

10 روش برای امنیت

 

اجازه دهید برخی از بهترین روش های امن نگه داشتن رمز ارزها در سال ۲۰۱۹ را با هم بحث کنیم:

 1. امن نگه داشتن از کلاهبرداری های فیشینگ

یکی از رایج ترین انواع کلاهبرداری ، کلاهبرداری فیشینگ است  که هکر با فرستادن ایمیل کاربر را به نحوی به سایت جعلی هدایت می کند جایی که کاربر رمز عبور خود را وارد می کند. این رمز عبور توسط هکر دریافت می شود . مراقب سایت هایی که باز می کنید باشید تاییدیه امنیتی شان را چک کنید وایمیل ها را از منابع نامشخص را باز نکنید .

 1. دستگاه خود را ایمن نگه دارید

یکی از دیگر روش های رایج هک کردن نصب برخی از انواع بدافزارها برروی تلفن همراه یا کامپیوترتان و سپس سرقت اطلاعات مهم به محض وارد شدن توسط کاربر می باشد. دستگاهی که از آن برای مبادله ارزهای مجازی استفاده می کنید باید فاقد هرگونه برنامه های ناشناخته باشد و همواره توسط یک آنتی ویروس ایمن باشد

 1. رمزهای شخصی تان را همراه خود نگه دارید و در تبادلات ارزی ذخیره نکنید

رمز موجودی های  خود را درتبادلات ارزی ذخیره نکنید . آن ها تمام مدت قابل هک شدن هستند. تبادلات ارزی متمرکز رمزهای شخصی شما را در اختیارتان قرار نمی دهند .این به این معناست که رمز در کیف پول آن ها ذخیره می شود- گرم یا سرد و اگرهک شوند موجودی خود را از دست خواهید داد.

تایید هویت دومرحله ای را فعال کنید.

این ممکن است به نظر یک مسئله ی بی اهمیت باشد اما تایید هویت دومرحله ای یک ابزار(فرایند) قدرتمند است و اهمیت آن نمی تواند نادیده گرفته شود.

 1. خودداری از استفاده وای فای های عمومی

وای فای های عمومی به راحتی می توانند به نصب نرم افزارهای مخرب و یا خواندن اطلاعاتی که در شبکه ثبت شده اند بپردازند.این می تواند روشی آسان برای سرقت رمز عبور یا اطلاعات مهم باشد.

 1. حریم خصوصی بهترین رویه است

موجودی های خود را محرمانه نگه دارید  استفاده از آن تنها توسط افراد قابل اعتماد عاقلانه است از آن جا که ارزهای مجازی رمزگذاری شده بی نام و نشان ( بی قاعده و قانون ) هستند این موضوع مجرمانی را جلب می کند که بیت کوین یا صاحبان ارزهای مجازی را برای مبادلات فریب می دهند  و سپس موجودی هایشان را به سرقت می برند. در برخی از کشورها حتی پلیس به این دلیل که هیچ مقرراتی در رابطه با رمزگذاری وجود ندارد قادر به کمک نخواهد بود.

 

7. مبادلات گروهی/ استخراج 

این ها برخی از دیگر روش هایی ست که کلاهبرداران سعی بر سرقت ارزهای مجازی از طریق آن دارند. بسیاری از گروه های تجاری جعلی شروع به جذب معامله گران از طریق وعده ی بالابردن بازده به شکلی غیرمعمول می کنند این گروه ها هزینه عضویت را می پردازند. مراقب باشید چون اگر یک بار هزینه ای را پرداخت کنید مبادلات قابل بازگشت نخواهد بود. مورد مشابه دیگر در رابطه با سایت های قماربازی و سرویس های استخراج ابری است بدون ارائه هیچ گونه تعهد مبنی بر بازگشت یا داشتنِ  یک پایگاه(سیستم) ایمن. این سیستم عامل ها اغلب  درکشورهایی که دارای قوانین واقعا ضعیف هستند استفاده می شوند و دارندگان (بنیانگذاران ) این شرکت ها  می توانند در هر مقطعی از زمان این دکه هارا ببندند( شرکت ها را تعطیل کنند) قبل از انتقال حجم زیادی از موجودی در این سیستم عامل ها انتقادها را به صورت آنلاین بخوانید و سرویس آن ها را امتحان کنید.

 1.  ارزهای مجازی را در کیف پول های کاغذی ذخیره کنید

کیف پول کاغذی در حقیقت ورقه ی مشخصات است که رمزهای شخصی و عمومی شما را به صورت چاپ شده در خود دارد . Blockchain.info بهترین کیف پول کاغذی ِ موجود است که برای چاپ و ذخیره به راحتی قابل استفاده است . اما این روش کمترین انعطاف پذیری برای شما فراهم میکند اگر بخواهید مبلغ کمی را به صورت قانونی خرج کنید.کیف پول های کاغذی بهترین کیف پول ارزهای مجازی در زمینه ی ذخیره ی Bitcoin  در  سال ۲۰۱۹ هستند

ارزهای مجازی را در کیف پول های سخت افزاری ذخیره کنید

چگونه می توان بیت کوین را روی فلش ذخیره کرد ؟ با استفاده از کیف پول های سخت افزاری. کیف پول سخت افزاری معمولا شبیه به پِن درایو است که رمزهای شخصی شمارا  خارج از کامپیوتر نگه میدارد و بنابراین از آن ها را در مقابل ویروس ها ، بدافزارها یا کی لاگرهایی که برای سرقت رمزهای عبور یا رمزهای شخصی شما به کار می روند محافظت می کند . آن ها هنوز مالکیت کامل موجودی شما را فراهم می کنند. Ledger Nano S و Trezor محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری هستند و ترکیبی از سهولت در بکارگیری و مالکیت کامل را ارائه می دهند. چگونه می توان بیت کوین را بر روی USB ذخیره کرد ؟بهترین گزینه استفاده از یکی از این دو کیف پول می باشد .

10. ارزهای مجازی را در لپتاپ و کیف پول های سیار ذخیره کنید

این ها کیف پول هایی هستند که بر روی لپ تاپ یا تلفن همراه شما نصب شده و رمزهای شخصی شمارا نگه می دارند اما برای ذخیره ی طولانی مدت پیشنهاد نمی شوند . این کیف پول ها به اندازه ی کامپیوتر شما امن هستند اما هنوز در مقابل حملات آسیب پذیر هستند اگر کامپیوتر شما به اینترنت متصل شود  و نرم افزار دیگری نصب شود .کیف پول های کاغذی ، لپ تاپ و کیف پول های سیار ، روش هایی برای ذخیره ارزهای مجازی رمزگذاری شده به صورت آفلاین هستند.

 

نتیجه گیری

دانستن این مسئله که چه کسی صاحب موجودی شماست و تصمیم گیری برای انتخاب چگونگی ذخیره موجودی تان مسئله ای حائز اهمیت است . هک و کلاهبرداری بسیار رایج هستند و از آن جایی که ارزهای مجازی از واسطه هایی مانند بانک ها معاف هستند هم چنین مسئولیت ایمنی دارائی خود را خود برعهده دارند.

 

 

 منبع: coinswitch

 

 

 

همین امروز وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید

حساب کاربری خود را به صورت رایگان ایجاد کنید و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید